вівторок, 9 травня 2023 р.

День пам'яті та надії


8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Цього дня в 1945 році нацистська Німеччина підписала Акт про капітуляцію перед союзниками з Антигітлерівської коаліції: США, Британією, СРСР та Францією. Друга світова війна стала одним з наймасштабніших збройних конфліктів в історії людства: загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Втрати українців у Другій світовій – 5 мільйонів цивільних та 3 мільйони військових.

     Нині Україна знову воює з агресором. Російська Федерація, яка поєднала ознаки нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, після років гібридної агресії, вдалася до відкритої повномасштабної війни. Наша боротьба, яка триває з 2014-го, неодмінно завершиться перемогою над рашизмом.  Адже Україна на противагу  росії втілює цінності свободи, поваги до прав людини та демократії, які стали наріжними для міжнародного порядку після Другої світової війни.

Абонемент для дорослих КЗ «Тростянецька СПБ» пропонує відвідати історичну панораму  «Немає правди у війні, лиш біль і сльози»  до Дня пам’яті та примирення та до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка експонується в бібліотеці  з  4 травня.

На виставці представлено видання, які  висвітлюють причини та перебіг подій Другої світової війни, особливості міжнародної воєнної дипломатії, трагедію й подвиг перших років війни, історичне значення великої перемоги, спогади учасників бойових дій та документи усної історії.


В ці дні в Україні згадують кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни. В Капустянській бібліотеці - філії представлено   до уваги  користувачів  книжкову виставку - спогад " Подвиг, що залишиться у віках". Відвідувачі бібліотеки, гортаючи сторінки фотоальбома "Ветерани Великої Вітчизняної війни села Капустяни " згадали ветеранів  свого  рідного села.


  В Олександрівській бібліотеці - філії оформлено виставку - спогад "Йде травень крізь хвилини, дні й роки, несе нащадкам спогади свої".



З кожним роком історія віддаляє нас від часів Другої світової війни. Але ми не маємо права забувати тих українців, хто поліг на її фронтах, хто загинув від тортур у нацистській неволі та намагався боротися й вижити на окупованих землях.

Абонементом для дітей Тростянецької селищної публічної бібліотеки  для  молодших     кростувачів  проведено цикл заходів:

патріотична мандрівка «Не загасити пам’яті вогонь»,

Biblio-ART майстерня «Маки пам’яті», де червоний мак, як символ пам’яті жертв війни;

викладку літератури «Українці — нація Героїв».

 




Глибочанською бібліотекою – філією  оформлено  виставку – панораму« Війною обпалені  серця»  та  проведено  тематичну  годину «Вони  помирали, щоб  жила  Україна».


 В  Оляницькій  бібліотеці – філії    оформлена  книжкова виставка « Війна – це  гори  та  страждання».



 

 





Немає коментарів:

Дописати коментар