середа, 8 червня 2022 р.

 12 травня 2022р. в КЗ "Тростянецька селищна публічна бібліотека "пройшов семінар "Бібліотечний менеджмент :сучасні підходи до звичних і рутинних процесів".

Відкрила семінар директор КЗ "Тростянецька СПБ" Дереш М,Б.
Вона ознайомила бібліотечних працівників з наказом Управління освіти, культури, молоді та спорту "Про підсумки проведення атестації працівників закладів галузі культури Тростянецької селищної територіальної громади". За результатами атестації всі бібліотечні працівники успішно підтвердили свою кваліфікацію.
Також були розглянуті питання діяльності бібліотек-філій громади в умовах воєнного стану . Сьогодні бібліотеки виконують свої основні завдання і функції, які направлені на задоволення інформаційних, освітніх, культурних, соціальних, дозвіллєвих потреб як жителів територіальної громади так і переселенців.
Бібліотекар відділу комплектування Л.Білоус надала консультацію щодо очищення фондів бібліотек громади згідно листа Міністерства культури та інформаційної політики "про вилучення пропагандистської російської літератури".
Першочергово і якнайшвидше потребують вилучення видання:
  • зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини;
  • які пропагують війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України; містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії рф проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України; глорифікують(прославляють) осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, представників збройних формувань рф, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, а також представників окупаційної адміністрації російської федерації, яку складають її державні органи та інші структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, у тому числі шляхом їх визначення як “повстанці”, “ополченці”, “ввічливі військові люди”;
  • видавництв, а також авторів, до яких були застосовані обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;
  • автори яких публічно підтримали агресію проти України, інформація про що міститься у відкритому доступі в мережі Інтернет.
Наразі бібліотеки вилучають книжки рос. мовою і російських видавництв з відкритого доступу у закриті фонди.
Методист Н.Супрун ознайомила працівників із планом проведення підвищення кваліфікації на 2022 рік та змінами в планах роботи КЗ "Тростянецька СПБ".Також довела до відома бібліотекарів інформацію Міністерства культури та інформаційної політики України , Національної бібліотеки України для дітей про роботу із самою вразливою категорією користувачів – дітьми .Завдання бібліотекарів полягає у наданні дітям не тільки психологічної допомоги , а також неформальної освіти й розваг . Потрібно зробити так, щоб їхнє дитинство знову наповнилось радістю спілкування , творчістю і добрими мудрими книжками . Наша мета –допомогти їм впоратися із травмами війни, відволіктися від негативних думок та продовжити свій розвиток.
Бібліотекар Інтернет -центру А.Ліпніцька провела практичні заняття із бібліотечними працівниками бібліотек-філій на тему "Правила безпеки у кібер-просторі".
На завершення семінару бібліотекарі прийняли участь у цікавому онлайн-тренінзі з цифрової безпеки, на запрошення “Проект підтримки Дія» ПРООН та ВГО Українська бібліотечна асоціація .
Проводила тренінг – Анастасія Апетик, юристка, експертка з цифрової безпеки, співзасновниця ГО «МІНЗМІН», дослідниця цифрових прав та цифрової бібліотечні працівники езпеки програми Resilient Ukraine International Centre for Defence and Security, авторка освітніх програм. Навчила понад 250 тисяч українців основ цифрової безпеки. У 2020 році ввійшла в рейтинг Top 30 under 30. 2021 року стала лауреатом премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення в розбудові України.
Захід організувала ВГО Українська бібліотечна асоціація у рамках «Проєкту підтримки Дія», що реалізується ПРООН за підтримки Швеції. У фокусі – навчання членів Асоціації та користувачів бібліотек, однак тренінг був корисним для усіх зацікавлених.
Бібліотечні працівники вчились аналізувати ризики для онлайн-безпеки, створювати надійні паролі, коректно налаштовувати двофакторну авторизацію, обирати безпечні месенджери для комунікації, а також дізналися базові правила інформаційної безпеки та алгоритм дій у разі виникнення проблем з онлайн-безпекою.
Жвава дискусія, цікаві доповіді, запитання безпосередньо під час виступів, обговорення не тільки теоретичних питань, але й практичних та етичних аспектів, нагальних проблем є свідченням беззаперечної актуальності заявленої теми . Зустріч пройшла у цікавому форматі спілкування між учасниками, та була наповнена цікавою і корисною інформацією.







































Немає коментарів:

Дописати коментар